čtvrtek 3. července 2014

Stáčení tachometrů je podvod, rozhodl Nejvyšší soud


Konečně po tolika letech, dospěl nejvyšší soud k rozhodnutí, že stáčení tachometrů je podvod nikoliv přestupek. Bude-li toto rozhodnutí stačit a nižší soudy se tím budou řídit či případně bude nutné upravit zákon, ukáže dle mého teprve čas. Nicméně alespoň tento krok, by měl ukázat podvodníkům že rychlý výdělek na poctivých občanech při stáčení tachometrů jim vykoleduje až dva roky vězení.

iDnes.cz napsal: Stáčení tachometru je podvod, nikoli přestupek, rozhodl Nejvyšší soud


Praxi se stáčením tachometrů při prodejích aut se rozhodl ovlivnit Nejvyšší soud. Dospěl k právnímu názoru, že pokud se kvůli stočenému tachometru zvýší cena nejméně o pět tisíc korun, je to trestný čin podvodu. Za ten hrozí propadnutí věci a až dva roky vězení. Jeho názorem by se měly nižší soudy řídit.

„Pachatel tím uvedl kupujícího v omyl, způsobil mu škodu nikoliv nepatrnou a sebe nebo jiného obohatil,“ uvedl Nejvyšší soud. Pachatelem podvodu je podle rozhodnutí ten, kdo nabídne k prodeji vozidlo, u kterého sám nebo s něčí pomocí přetočí tachometr a tím zvýší kupní cenu auta nejméně o pět tisíc korun.

Soud k tomuto názoru dospěl, když rozhodoval o dovolání čtyřicetiletého muže ze Zlína. Ten byl za stáčení tachometru odsouzen za podvod k roční podmínce se zkušební dobou na 18 měsíců.

Muž prostřednictvím autobazaru prodal VW Caravele 2,5 TDi za 379 tisíc korun s tím, že má najeto 171 tisíc kilometrů. Sám ho však kupoval za 7 000 eur (192 tisíc korun) s tím, že mělo najeto 340 tisíc kilometrů.Zdroj idnes.cz. Celý článek naleznete zde

Žádné komentáře:

Okomentovat

Staré SEO vs. Nové SEO

To, že se SEO stále mění je dnes jasné už i těm, kteří se optimalizací přímo nezabývají. Pryč jsou doby, kdy stačilo nastavit klíčové slovo...