čtvrtek 6. února 2014

Stáčení tachometrů ojetých vozidel


Znáte to, vybírali jste auto, nabídka v inzerátu, jedete se podívat a doufáte, že odjedete. Ale autobazary velmi dobře vědí co na "obyčejné" lidi platí. Pěkně naleštěné auto s velmi dobře vypucovaným interiérem vypadá na první pohled dobře, ale může také skrývat závažné problémy. Vězte, že interiéry dnes vydrží bez sebemenšího poškození i 200.000 km. A zde se dostáváme k jádru problému. Jak je to se stáčením kilometrů.

Téma na lákavé nabídky, typu „Předváděcí vozidlo z Holandska“ nebo „5-ti letý vůz po Německém důchodci s 50.000 km“, jsou už všem známé, ale stále si málokdo uvědomuje riziko koupě auta s třeba i desetinásobně vyšší porcí kilometrů.

Jak odhalit stočení kilometrů?

ojetá vozidlaJelikož ne všechny záznamy lze elektronicky doložit (a to ať podvodem nebo jen liknavostí předchozího majitele) a servisní knížka není zdaleka bernou mincí, vždy si sebou berte odborníka, který vám poradí a vozidlo zkontroluje. Všímejte si i na první pohled nepodstatných maličkostí typu výbavy vybraného auta, např. vůz v základní výbavě, ale s volantem z nejvyšší výbavy, který nebylo možné dodat ani za příplatek, nebo chladič u předváděčky s 20 tisíci kilometry ostřílený od hmyzu, kamínků apod.


Výběr se tak stává obtížnou záležitostí, jelikož všichni z nás, chtějí auto koupit a jet. Další vedlejší výdaje bývají častokrát nečekanou záležitostí. Při stočeném tachometru nemáte možnost zjistit, kdy byly měněny rozvody a tak pokud je hned po koupi nevyměníte, je zaděláno na obrovský problém.


Doporučuji článek na auto.cz, kde jsou uvedeny osobní zkušenosti s podvody, které se při prodeji ojetých vozidel běžně dějí: http://www.auto.cz/staceni-tachometru-osobni-zkusenost-nehoraznym-podvodem-78877

Žádné komentáře:

Okomentovat

Staré SEO vs. Nové SEO

To, že se SEO stále mění je dnes jasné už i těm, kteří se optimalizací přímo nezabývají. Pryč jsou doby, kdy stačilo nastavit klíčové slovo...