neděle 15. prosince 2013

Jak na firemní blog

Rozhodli jste se, že si uděláte firemní blog a nevíte jak na něj a jak ho propagovat? Zde je 9 pravidel, které by měly být dodrženy.

1. Priorita blogu – kvalitní obsah

Základem odborného blogu je obsah. Takový obsah, aby uživatelé měli důvod přicházet a to i samozřejmě opakovaně.  Jedná se o články, obrázky, infografiky…., které nelze obsáhnout v příspěvcích na sociálních sítích.  Obsah musí mít hlavu a patu. U firemních blogů ideálně vyčleňte ve společnosti zaměstnance, který se dostatečně odborně o obsah blogu „postará“.

2. Určete si cílovou skupinu

Velmi důležité je určit si cílovou skupinu. Stanovte si, pro jaké uživatele píšete a jak je můžete zaujmout. Při psaní článků přemýšlejte o tom co hledají, co konkrétně jim může pomoci.

3. Sociální sítě

Sociální sítě (dnešní dobu si bez nich již nedovedeme představit) jsou pro úspěch blogu klíčové. Pro propagaci blogu na sociálních sítí jsou důležité tyto činnosti:

- Pod každým článkem musí být zobrazeny tlačítka pro sdílení na sociálních sítích. Např.:


Dáváte tím možnost čtenářům blogu dál šířit Váš obsah.

 - Pokud ještě nemáte profily na některých sociálních sítích, založte si je, pracujte s nimi, publikujte na nich každý nový článek. Obrovský boom nyní zažívá Pinterest, který je v současnosti třetí za Facebookem (41% podíl sdílení na sociálních sítích) a twitterem (30% podíl). Snažte se získat co nejvíce relevantních kontaktů (sledujících /followerů/, přátel). Obvykle pokud je začnete sledovat, oni začnou sledovat vás. Ovšem jak již je řečeno v bodu 1, důležité je budovat obsah, aby měli proč vás sledovat. Hlavním cílem by nemělo být nasbírat co nejvíce přátel, ale vytvářet publikum a s tím pracovat.

4. Využijte Google authorship

Google authorship znamená propojení obsahu Vašeho webu s Vaším profilem na Google+ https://plus.google.com/authorship   
Výsledkem je zobrazování informací o Vašem autorství ve výsledcích vyhledávání.


Google vyhledávač vnímá autorsky ověřené články jako velmi důvěryhodné.

5. Propagujte blog i jinde než na internetu

Využívejte kontakty, které máte. Předejte informaci lidem, které potkáte, ať jsou to již konference či obchodní schůzky, mluvte o blogu a o tom co může přinést.

6. E-mailing

Pracujte na emailingu, získejte od svých čtenářů e-mail a posílejte jim nabídky, které je mohou zajímat. Vyvarujte se ovšem chyb, kdy může dojít ke spamování uživatelů a tak zablokování vaší e-mailové adresy. Budujte vztah se zákazníky, správně zvolený e-mail marketing je velmi účinný.

7. Volte poutavé nadpisy a používejte klíčová slova

Pište o tématech, která lidi zajímají a s čím mají problémy ve vašem oboru. Lidé chtějí číst o „svých tématech“ a o tom jak vyřešit to, co je právě zajímá. Správně zvoleným nadpisem zaujmete jejich pozornost.
Využívejte klíčová slova, která používáte pro vlastní web či e-shop. Blog využijte např. pro detailní popis výrobků, trendy atd.

8. Získávejte kvalitní zpětné odkazy

Poptejte weby, které se zabývají vaším oborem, a umístěte na ně odkaz. Využívejte PR články a napište recenzi o blogu.

9. Pracujte s publikem

Informujte Vaše čtenáře o připravovaném novém článku, získávejte od nich informace – hledejte názory o tom, co je zajímá, nenechávejte komentáře pod článkem bez reakce. Jděte vstříc vašemu publiku. Dejte na odiv skutečnost, že čtenáři blogu vás skutečně zajímají.

2 komentáře:

  1. Kubíku, to je pěkné, tak já využiji/zneužiji Tvou inspiraci z bodu 5 a 8, a doufám, že po prostudování mého blogu http://www.bezlinka.cz/blog-bez-linky/ si ho jistě přidáš mezi své "zajímavé odkazy" :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Lído, to mě moc těší, určitě to využij. Odkaz na tvůj blog samozřejmě rád přidávám :)

      Vymazat

Staré SEO vs. Nové SEO

To, že se SEO stále mění je dnes jasné už i těm, kteří se optimalizací přímo nezabývají. Pryč jsou doby, kdy stačilo nastavit klíčové slovo...