neděle 24. listopadu 2013

Proč je důležitý responzivní design

V čím dál tím větší míře se rozšiřuje používání mobilních zařízení k přístupu na internet. Stoupající trend používání smartphonů a tabletů hovoří jasně: kdo chce zákazníky, musí disponovat mobilním/responzivním webem.
V současnosti v České republice používá internet v mobilním telefonu bezmála 4 miliony lidí.

Co responzivní design znamená a proč je tedy důležitý


Responzivní design je design, který se přizpůsobí odpovídajícímu zařízení, ať právě používáte pc, mobil nebo tablet. Přístupy z mobilních zařízení se zvyšují. Návštěvníci z mobilních zařízení velmi často hledají zboží či služby, které právě v tom okamžiku potřebují. Např. při poruše auta vezmou mobilní telefon, podle gps určí lokalitu a naleznou autoservis. Web, na kterém není k nalezení ani telefonní číslo, návštěvník brzy opouští.

Konverzní poměr z mobilních zařízení


Není žádným tajemstvím, že konverzní poměr z mobilů či tabletů je nižší než v případě stolních pc, ovšem standardní chování uživatelů probíhá tak, že žádané zboží hledají např. při čekání na tramvaj, v autobuse, v obchodě při porovnávání cen... Jednoduše, když mají zrovna čas. Následně poté objednají zboží z desktopu.

Na této infografice je velmi dobře znázorněno co responzivní design je a jaký je vzestup přístupů z mobilních zařízení. Zdroj infografiky: monetate.comŽádné komentáře:

Okomentovat

Staré SEO vs. Nové SEO

To, že se SEO stále mění je dnes jasné už i těm, kteří se optimalizací přímo nezabývají. Pryč jsou doby, kdy stačilo nastavit klíčové slovo...